reede, 30. juuli 2010

Muhu Väin

Selle aasta Muhu Väina omapäraks olid vaikne tuul ja rajasõidud. Alguses mulle see rajasõidu idee üldse ei meeldinud, aga regati lõpuks harjusin ära ja hakkas isegi meeldima.

Pärnu ring ja Pärnu-Roomassaare etapil ei saanud keegi meie grupist tulemust kirja. Kui esimesel otsustasid kohtunikud kõik grupid peale esimese katkestada, siis teisel (Pärnu-Roomassaare) ei jõudnud keegi varem kohtunike poolt paika pandud kontrollaega (kell 04:00), mis muuseas oli kõigil gruppidel sama.

Roomassaare ring: tuul oli üsna vaikne. Rada oli välja pandud 2,2 nm märki ja tagasi. Start õnnestus meil enamvähem. Käik oli ka enamvähem. Kuni pealetuule märgini oli kõik tore, Kadri oli ohutus kauguses ja konkurendid mitte väga ees. Märgis spinni heiskamisel tuli välja, et soot oli sattunud läbi reelingu alt ja tänu sellele õnnestus kaotada umbes minuti, millega tuli kohe Kadri selga ja hakkas katma. Vähem kui poole tee peal olid nad juba meist möödas ja hakkasid vahet kasvatama. Peale seda midagi huvitavat enam ei toimunud. Purjetasime lõpuni ja saime parandatud ajas 8. koha.

Roomassaare-Virtsu etapil puhus juba veidi tuult. Start läks metsa kuna ei teadnud, et seda oldi edasi lükatud ja siis tulime liiga vara liinile. Pärast tagasi tuldes ei olnud meil enam mingit starditaktikat võimalik teha ja tuli startida teiste ahtrist. Peale starti keeras tuule varsti külje peale ja osad konkurendid hakkasid spinne peale panema, kuna meie oma vana spinniga teravalt sõita ei saa siis tuli genuga sõita. Miil enne märki panima ka meie spinni üles ja võtsime kursi Virtsu peale, kuid siis hakkas tuul vaikima. Enne finishit tuule vaikimine ei ole meie jaoks just hea, aga parandatud ajas tuli koht 10. edastades Tuulelaulu 5 sekiga.

Virtsu-Dirhami etapil puhus juba tugevapoolsem tuul. Alguses muidugi oli vaikne. Starti jäime minuti hiljaks. Enne kumarit tõusis tuul, mis lõpuks sundis isegi rehvima. Meie peavantide lõtv pinge andis ka juba tunda. Purje lapendades lapendas mastitop kaasa ja päris korralikult. Sellepärast otsustasime voosist läbi krüssata ainult genuga, mis mastitoppi lapendama ei pannud ja peale voosi tõmbasime groodi üles viimasesse rehvi. Tulemus parandatud ajas oli ka vastav 17. edastades ainult Kolibrid.

Dirhami ringil puhus vaikne ja keerutav tuul. Start õnnestus meil suhteliselt hästi, kuid käiguga hakkasime kohe hävima. Vaikne tuul ja lainetus ei ole just meie väikestele purjedele kõige parem kombinatsioon. Meid päästis aga taktikaliselt õige otsus hoida rajal põhja poole, ning märgis oli meil palli arvestades juba suhteliselt hea positsioon. Finishi poole purjetades tegime spinniga ainult 1 halsi peale mida tuul kruttis kenasti ja me saime küljetuules finishisse purjetada edastades paljusi konkurente ka füüsiliselt (mis tekitas meis väga hea tunde). Ajaparanduse järgi saime me 4. koha. Kolmandat ei oleks õnnestunud meil kuidagi välja pigistada, kuna Kadri tegi spinniga väga head sõitu ja olid meist parandatud ajas tubli poolteist minutit ees.

Üldarvestuses saime 10. koha, millega me ka rahule jäime.

Kommentaare ei ole: